| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 0 |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 26 GHz |
| Test Frequency | 26 GHz |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Power Dissipation | 880 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 65 mA |
| Gain | 19 dB |
| Noise Figure | 2.4 dB |
| P1dB | 12.5 dBm |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Frequency | 17 GHz to 26 GHz |
| RF Type | VSAT |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
